Anasayfa / Avustralya Uçak Bileti / Canberra Uçak Bileti
Canberra Uçak Bileti
Canberra Uçak Bileti

Canberra Uçak Bileti

Canberra uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Canberra uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Canberra Gezi Rehberi canberra yemekleri

Avustralya’nın başkent bölgesinde ve ülkenin güneydoğusunda yer alan Canberra’ya aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Canberra Avustralya’nın başkent bölgesinde yer almaktadır.  Yüz ölçümü olarak en büyük ve en geniş konumdadır. Ülkenin en gelişmiş ve yaşam standartları yüksek olan şehri Canberra’dır. Şehir 1913 ve 1917 yılları arasında Sidney ve Melbourne arasında başkent olarak tasarlanmıştır. Canberra’da Avustralya Doları kullanılmaktadır.

Canberra’ya Ulaşım

Canberra şehrine ulaşımı hava yolu ile sağlıyor olup aktarmalı olarak uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aktarmalı uçuşunuz ise 25 saat sürebilmektedir.

Canberra Şehir İçi Ulaşım

Avustralya’nın diğer şehir içi ulaşım yerleri gibi Canberra’da pratik ve gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Şehir içerisinde ulaşımınızı bisiklet, taksi ve otobüs ile sağlayabilirsiniz. En uygun fiyatlı olan bisiklet olup en pahalı ulaşım aracıda taksi olmaktadır. Şehirde birkaç günden fazla kalmayı planlıyorsanız bir araç kiralayarak hem şehri turlayabilir hem de ulaşım araçlarını bekleyerek zaman kaybetmemiş olursunuz.

Canberra’ya ulaştıktan sonra ilk işiniz ideal bir otel bulmak olacaktır. Bütçenizde kısıtlı ise uygun bir otel bulmak Canberra’da mümkün olmamaktadır. Genellikle iyi bir hizmet sunan otellerin fiyatları pahalıdır. Şehirde sadece yerli insanları göremezsiniz. Dünyanın dört bir yanından çalışmak için gelen, okumak için gelen birçok insan ile yolunuz kesişebilir. Bu anlamda Canberra insanlara sunacak fazla işlevi bulunan bir şehirdir.

Yapay bir göl olan Burley Griffin Gölünün çevresine kurulan şehir, yeşil alanları ile ziyaretçilerine güzel bir deneyim sunar. Şehirde müzeler, anıtlar ve galeriler oldukça fazladır. Canberra ılıman bir iklime sahiptir. Bol yağış alan bu şehre ilkbahar ve yaz aylarında gitmenizi öneririz. Resmi dili ise İngilizcedir. Canberra ile Türkiye arasında 8 saatlik bir zaman farkı bulunuyor. Türkiye de saat 10:00 iken Canberra’da saat 18:00 olmaktadır. Canberra’nın gece hayatı ise hareketli geçmektedir. Şehirde her zevke ve tarza yönelik gece eğlenebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

Şehri gezip hediyelik eşya almadan olmaz.  Kültür sanat merkezlerinde, müzelerde ve şehrin belli başlı noktalarında bin bir çeşit hediyelik eşya bulabilirsiniz. Avustralya’ ya özgü hediye çeşitlerine bakmak istiyorsanız Ulusal kütüphane, Ulusal Galeri, Acton Ulusal Müzesi ve Savaş Anıtı gibi müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir. Dublin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir