Kaliforniya Uçak Bileti

Amerika’nın incisi olarak nitelendirilen şehir Kaliforniya, diğer adıyla “Altın Eyalet” gezi planlarınıza Kaliforniya Uçak Bileti alarak eklemelisiniz.

Kaliforniya eyaleti, Alaska ve Teksas’tan sonra üçüncü büyük eyalettir. Her yıl artan nüfusu ile 39 milyonu geçkin nüfusa sahiptir. 1850 yılında Amerika Birleşik Devletine katılan eyalet, altın eyalet olarak anılmaktadır. Bunun sebebi Kaliforniya’da altının bulunmasıdır. Altın zamanla işlenmiş değer kazanmış ve eyalet için gelişim zamanları başlamıştır. Yıllar içinde çok fazla göç almıştır. Eyalet içinde yabancı kökenli kişilerin oranı % 26’yı bulmuştur. Yabancı nüfusun çoğunluğunu Latin Amerikalılar ve Asyalılar oluşturuyor.

Eyaletin resmi olarak nitelendirdiği  Kaliforniya Çamı’dır. Bu çamlar 3000 yaşına kadar hayatta durabiliyorlar. Uzunlukları ise genelde 120 ila 140 metre arasındadır. Sequoia National Park’ta yer alan General Sherman adındaki ağaç yaşayan en eski ağaç olarak biliniyor. Kaliforniya’da ilk Barbie bebekler, blue jean, Disneyland ve Apple bilgisayarlar icat edilmiştir. Teknoloji konusunda da kendini oldukça geliştiren Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasının en kalabalık eyaleti olma özelliğini taşıyor.

Kaliforniya Gezilecek Yerleri

Kaliforniya’da % 32’si Protestan % 28’i Katolik olan halkın çoğunluğu Hristiyan’dır. % 1 oranında ise Müslümanlar yaşam sürdürmektedirler. Yahudi, Hindu ve Budist % 2’lik orana sahiptir. Din olarak oldukça özgür olan Kaliforniya neredeyse tamamen tatil yeri olması nedeniyle din meseleleri çok fazla halkı ilgilendirmiyor.

Kaliforniya’ya Nasıl Gidilir ?

İstanbul’dan Los Angeles Uluslararası havalimanı ile San Fransisco Uluslararası Havalimanına direk uçuşla gidebiliyorsunuz. Bu mesafe 13 saatlik süren yolculuktan oluşuyor. Kaliforniya’ya direk gitmek istediğiniz taktirde en az bir defa aktarma yapmanız gereklidir. Araba veya gemi gibi ulaşım yollarıyla gitmenin imkanı yok.

Kaliforniya Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Kaliforniya’da tren, metro, otobüs ve feribot ulaşım ağı sağlıyor. Bunların dışında araç kiralayarak kentin her köşesini rahatlıkla gezebilirsiniz. Kentte en çok tercih edilen ulaşım aracı Bart adı verilen raylı sistemdir. 5 hattı olan Bart sistemi 45 duraktan oluşturulmuş. Kart okutarak binebilir kartınızda ise en az 1,7 dolar olmalıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Montserrat uçak bileti

Montserrat Uçak Bileti

Nefes kesen doğal güzellikleriyle ünlü şehir Montserrat uçak bileti ile ulaşılabiliyor, bir gününüzü ayırarak gezebileceğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir