Anasayfa / Hava Yolları / China Southern Airlines Uçak Bileti
China Southern Airlines uçak bileti
China Southern Airlines uçak bileti

China Southern Airlines Uçak Bileti

China Southern Airlines uçak bileti sayfamızdan, en ucuz China Southern Airlines uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

China Southern Airlines Hakkında

Önemli havayolu şirketi olan China Southern,32 yıldan fazla süredir Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük havayolu şirketidir ve merkezi ultra – modern Guangzhou Baiyun Uluslar arası Havalimanı statüsündedir. Ulaşım aracı olan 413 modern uçaktan oluşan bir filoya sahip olan China Southern, temel hub’ları Guangzhou ve Pekin üzerinden geniş bir uçuş ağı oluşturarak, dünya çapında 183 noktaya hizmet gerçekleştiriyor. Geçmiş yıllardan 2011 yılında China Southern, dünyanın en prestijli Havayolu Performans Değerlendirme Organizasyonu olan Skytrax tarafından Dört Yıldızlı Havayolu statüsüne sahip olmuştur.Bünyesinde çalışan sayısı ise 70.000 civarındadır.

Uçak tipi adedi ise 16 olmaktadır.Ulaşım aracının günlük kalkış sayısı 1,880 olarak biliniyor. Şirket,sık uçuş programı “Sky Pearl Club” olarak gündeme geliyor.Yolcular, yalnızca China Southern Airlines ile uçarken sık uçan uçuş uçakları kazanmakla kalmıyor bunun yanı sıra Sky Team ortaklarının herhangi bir üyesiyle uçarken ve Sichuan Havayolları ve Çin Havayolları tarafından sunulan belli seçkin uçuşlarda uçarken sıklıkla flyer mil kazanma şansı veriliyor. Havayolu şirketi olan China Southern Airlines’ın ayrı, sınırlı, Codeshare benzeri bir sözleşmesi var. Eğer yolcuların kendi ülkelerinde Sky Team üyesi bir havayolu ile sık uçan broşür programına üye iseler, China Southern Airlines ile yolculuk yaptıklarında, Sichuan Havayolları ve Çin tarafından sunulan belirli uçuşlarda istediğiniz zaman uçmak durumunda da sıkça flyer mil kazanabiliyorlar.

China Southern Airlines Check-In İşlemleri

Şirket,kullanıcılara check-ın işlemlerini onlıne check-ın işlemleri sayfasından hizmete sunuyor.24 saat kala check-ın işlemleri hala yapılıyor olup kalışa son 3 saat kala işlemler gerçekleştirilemiyor.Kişiler koltuk seçimi ve bilgi almak için wep check-ın hizmetlerinden yararlanabiliyor.

China Southern Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

SınıflarHer bir parçanın maksimum ağırlığıHer bir parçanın maksimum ebadı
Yurtiçi uçuşlar50kgHer bir parçanın ebadı 40*60*100 cm geçmeyecek şekilde
Uluslararası/bölgesel yolculuk güzergahları45kg158 cm olacak
Uluslararası/bölgesel yolculuk(ABD rotaları bağlantılı değildir)32kgHer bir bagaj tutarı ölçü olarak 158 cm’yi geçemez

Şirketin bagaj hakları bu şekilde söyleniyor.

China Southern Airlines Koltuk Seçimi

Şirket yolcuların check-ın işlemleri üzerinden koltuk seçiminde bulunacaklarını belirtiyor.Özel koltuk seçiminde bulunabilecek yolcuların önceden koltuk seçimlerinde bulunmaları gerekiyor.

China Southern Airlines Diz Mesafesi

Her havayolu şirketinde olduğu gibi Chına Southern havayolu ulaşım şirketinde de koltuklar arası diz mesafesinin geniş olması çıkış kapıları yanında bulunan koltuklarda rahatlıkla bulunuyor.Şirket diz mesafesi seçeneklerinin fazla olmamasına  Hamile bayan yolcuların gebeliğin 32. haftasına kadar China Southern Airlines uçuşlarında rezervasyon yaptırırken koltuk seçiminin önemi şirket tarafından vurgulanıyor.Şirket bünyesine yolculuk yapacak olan hamile bayanları da düşünerek doktor kontrolünden geçince hava yolculuğu yapabildiklerini belirtiyor.Hamile kalanlar, gebeliğin 33-36 hafta aralığında her hangi bir haftasında, doktor tarafından verilen ve 72 saatten fazla olmamak koşuluyla, taşıyıcının hava yolculuğu için yeterince sağlıklı olduğunu belgeleyen bir sağlık sertifikası sunulması gerektiği şirket tarafından  özellikle belirtiliyor.Sağlık nedeniyle ve uluslararası uygulamalara uygun olarak,China Southern Airlines hava şirketi,gebe kadınların gebeliğin 36. haftasından sonra uçuşlarında seyahat etmesini şirket olarak yasakladığını belirtti.

China Southern Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu şirketi China Southern Airlines, ekonomi yolcuları ve iş sınıfı yolcular için 8 çeşit içecek seçeneği ile birçok bölgeye hitap ediyor.Batı ve Çin yemekleri servis ederek ve birinci sınıf ekonomi sınıfı için 5 çeşit içecek seçeneği ile standart, uluslararası Batı-Çin karışık yemek sunarak bunun yanı sıra ek ücreti sunuyor. Diğer Business ve ekonomi sınıfı yolcuları da ek ücretten nasibini alıyor.Kısa mesafeli uçuşlar sadece ara öğün,atıştırmalık servisi yapıp,soğuk- sıcak içecekler servis ediyor.Guangzhou bölgesinden hareket eden çoğu iç hat uçuşlarında birinci ve iş sınıfı yolcular için yiyecek rezervasyon servisleri bulunuyor.

Yolcular yiyecek içecek rezervasyonlarını kalkıştan en az 24 saat önce gerçekleştirmeleri söyleniyor.Uluslararası uçuşlar ve Guangzhou’dan ayrılan uçuşlar, gerektiren yolcular için dini darbelere uygun özel ücret talep ediyor.Bunun yanı sıra, China Southern Airlines, özel diyet ihtiyaçları olan vejetaryenler, bebekler ve yolcular için özel yemekler de bünyesinde bulunduruyor.Tüm özel yiyecek rezervasyonları kalkıştan en az 24 saat önce yapılması zorunluluğu firma tarafından belirtiliyor.Havayolu yolcu uçağı yiyecek,içecek seçeneklerinin zenginliğiyle müşteri memnuniyetini ve istek listesi seçeneklerini koruyor.

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Donavia Uçak Bileti

Donavia Uçak Bileti

Donavia uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Donavia uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Donavia Havayolu şirketi …