Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti
İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti
İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti

İstanbul Diyarbakır uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Diyarbakır uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Diyarbakır Gezi Rehberi Diyarbakır Yemek Rehberi

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu tarihi şehir, sizlere farklı mimarisi ve kendine has kültürü ile bambaşka deneyimeler yaşatacaktır. Bunların yanı sıra, Doğu kültürüne özgü nefis lezzetleri ile de sizleri kendine hayran bırakacak. Buradaki tarihi camiler, müzeler, köprüler, kervansaraylar ve hanlar, her yıl pek çok gezginin uğrak noktası. Bu şehre tam anlamıyla tanık olmak isterseniz, gezinize yaklaşık 4 gününüzü ayırmanız kafi. Bunlunla birlikte, yerel halkının sıcakkanlılığı ile de baya bir nam salmış. Özellikle karpuzun tadına mutlaka burada bakmanızı öneririz. Bu harika şehir, gerçekten de görülmeye değer.

Diyarbakır’a nasıl gidilir?

Ülkemizin pek çok yerinden Diyarbakır’a uçak yoluyla gitmek mümkün . Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir’de, her gün uçuş imkanı mevcut. Antalya ve Adana’dan ise haftanın belirli günleri uçuş bulunmaktadır. Havaalanı ile şehir merkezi arası 6 kilometredir.  Bunların yanı sıra, daha ekonomik olsun istiyorsanız otobüs ve tren seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Otogar ile şehir merkezi arası 4 kilometredir. Diyarbakır tren seferleri ise, Diyarbakır – Batman, Diyarbakır – Kurtalan ve Diyarbakır – Adana şeklindedir. Diyarbakır Tren İstasyonu’nda ise Fırat ekspres bulunmaktadır.

Diyarbakır’a ne zaman gidilmelidir?

Diyarbakır, sert bir kara iklimine sahip olması dolayısıyla, yazlar aşırı sıcak, kışlar ise normal soğuklukta geçmektedir. Bunun en büyük nedeni ise Güneydoğu Torosların, kuzeyden gelen soğuk rüzgarları kesmesidir.  Şehrin şimdiye kadar ölçülmüş en yüksek sıcaklığı 46.2 olmasına rağmen, en düşük sıcaklığı 24.2 olmuştur. Bu şehre gidilebilecek en ideal dönem bahar aylarıdır. Bu aylarda yağışlar azalıp güneş de kendini hafiften göstermeye başlar. Ancak her yıl düzenlenen Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali’ni kaçırmak istemiyorsanız, tatil planınızı Mayısın sonuna gelecek şekilde ayarlamalısınız.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir