Seattle Uçak Bileti
Seattle Uçak Bileti

Seattle Uçak Bileti

Seattle uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Seattle uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletlerinin kuzeybatı ucunda bulunan Seattle 3.905.000 nüfusu olan bir yerdir.

Seattle şehri geçmiş yıllarda Kanada’ da başlamış olan altın hücumu döneminde ABD’nin sınır yerlerinde bulunuyordu. Sınır bölgesinde kurulmuş olan bu şehir bir geçiş bölgesinde olması nedeniylede zamanla gelişme gösterdi. Bu gelişme ile birlikte eski dönemlerde şehir adından söz ettirmeye başladı. Birçok ünlü şirketin ve markanın bu şehirde kurulduğunu biliyor musunuz ?

Microsoft, Amazon, Starbucks gibi dünyaca ünlü markalar bu şehirden  çıkmış markalardır. Washington eyaletine bağlı olan bu şehrin kuzeyinde Vancouver, güneyinde ise Portland yer almaktadır. Şehrin yemyeşil zümrüt olarak anılmasının sebebi yeşil alanlara sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Yüksek yeşil dağlarlar çevrili olan alanlar şehrin muazzam atmosferine canlılık katıyor diyebiliriz. Şehirde ılıman bir iklim söz konusudur. Yazlar hariç diğer mevsimlerde yağış alan bir yerdir. Seyahat defterinize Seattle’yi yazmışsanız Mayıs ve Eylül aylarında şehre gitmeniz tavsiye edilir.

Seattle’ye Ulaşım

Şehre aktarmalı olarak uçuş sağlayabilirsiniz. Türkiye’den havayolu ve Chicago aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Toplam uçuş süreniz aktarmalı olmak üzere 18 saat kadar bir süredir. Seattle’ye ulaştıktan sonra taksi ve otobüsler ile şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Seattle Şehir İçi Ulaşım

Şehir içerisinde en çok tercih edilen ulaşım araçlarından birisi otobüstür. Hemen hemen her yere ulaşım sağlayan otobüsler çok tercih edilmektedirler. Monoray ise diğer bir ulaşım aracı olmaktadır. Trenler ile de şehrin belli başlı bölgelerine ulaşım sağlamaktadır. Özellikle gezebileceğiniz 20 ve 30 dakikalık yerlere ulaşım trenler ile gerçekleşmektedir. Diğer ulaşım araçlarına göre pek kullanışlı olmasa da saatinde binebilirseniz istediğiniz bölgeye tren ile de rahatlıkla gitme şansını yakalayabilirsiniz.

Monoray ile ; Şehir merkezi ile alışveriş merkezi arasında ki yerler, yakın mesafede olan yerlerde monorayları tercih etmek oldukça mantıklıdır. Çünkü monoraylar uygun fiyatlı olmaktadırlar. Monoraylar gece 23.00′ a kadar hizmet vermektedirler. Her 10 dakikada bir gelen monoraylar ile şehirde kolaylıkla ulaşım ağını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tüm toplu taşıma araçlarında ise ” ORCA Kart ” kullanılmaktadır. ORCA Kart tek kullanımlıkları 2.50 $ olmaktadır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Boston uçak bileti

İstanbul Boston uçak bileti

Boston şehri turistik açıdan oldukça ilgi gören bir şehirdir. Bu yüzden çok tercih edilir. İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir