Anasayfa / Malezya Uçak Bileti / Kuala Lumpur Uçak Bileti
Kuala Lumpur Uçak Bileti
Kuala Lumpur Uçak Bileti

Kuala Lumpur Uçak Bileti

Kuala Lumpur uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kuala Lumpur uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kuala Lumpur, Malezya’nın başkenti olduğu gibi, aynı zamanda Malay, Hint, Çinli ve İslam kültür sentezlerinin birleşimi olarak görülmektedir. Kuala Lumpur’un kelime anlamı, çamurlu kavşaktır. Malezya, iki başkenti olan bir ülkedir, Kuala Lumpur kültür ve finans başkenti kabul edilmektedir. Şehir 1857 yılında oluşmuştur. Şehrin oluşumunda, Gombak ve Klang nehirlerinin birleşimi etkin rol oynamıştır. Kent yüksek binalarıyla dikkat çekmektedir ve alışveriş yapmayı sevenler için oldukça uygun bir yerdir. Gezmeyi sevenler için de Sze Ya Tapınaağı, Sri Mahamariamman Tapınağı, Jamek Camisi, Petronas Kuleleri gibi birçok seçenek bulunur. Şehirde bahar mevsimi dışında yağışlı geçen bir mevsim yoktur. Bunun için gezmek amaçlı gidecek olanlara, bahar dışındaki her mevsim uygun.

Kuala Lumpur Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Klia Havalimanı

Klia Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe 45 km. Ülkenin en işlek havalimanlarından biri olan Klia Havalimanından şehir merkezine gitmek için, yolcuların pek çok seçeneği bulunuyor.

Otobüs

Tercihlerinizden biri olan otobüsle şehir merkezinin birçok noktasına uygun fiyata gidebilirsiniz. Otobüs tercihiniz de, duraksız ve diğer otobüslerden daha hızlı giden ekspres otobüsleri seçebilirsiniz.

Tren

Trenler, Express Rail Link’in kısa hali olan ERL olarak biliniyor. Tren, şehir merkezine gitmeniz için bir diğer seçenek olabilir. Aynı zamanda tren seyahati de oldukça ekonomik.

Taksi

Terminal binasında bulunan  Airport Limo firmasına ait taksilerle, şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşmanız mümkün. Lisanlı taksiler haricindekilerin kullanılmaması gerekir.

Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı

Kuala Lumpur seyahatinizde kullanabileceğiniz bir diğer havalimanı olan Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı, Selangor bölgesinde yer alıyor. Bu havalimanından şehir merkezine gidebilmek için taksi ve otobüs kullanabilirsiniz.

Otobüs

Ekonomik bir seçenek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine direkt olarak giden otobüslerle ulaşım oldukça kolaydır.

Taksi

Taksi ücretleri km’ye göre belirlenmektedir ve eğer merkeze hızlıca gitmeniz gerekiyorsa, en iyi tercihiniz taksi.