Anasayfa / Polonya Uçak Bileti / Krakow Uçak Bileti
Krakow Uçak Bileti
Krakow Uçak Bileti

Krakow Uçak Bileti

Krakow uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Krakow uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Polonya’nın en önemli şehirleri arasında gösterilen Krakov, ülkenin simgelerinden birisi. 1.4 milyon nüfusuyla gün boyunca oldukça yoğun bir yaşama sahip olan Krakov, aynı zamanda turistik açıdan da talep alıyor ve bu nedenle yıl boyunca nüfusunun çok daha üzerinde bir topluluğu ağırlıyor.

Farklı bir şehir mimarisi olan şehir 8 farklı bölgeye ayrılmış durumda ve her bir bölgenin kendine has özellikleri var. Şehrin içinden geçen nehir, şehir görüntüsüne farklı bir zenginlik katarken tarihi mimari ve özel şehir planlaması Krakov’u özel bir örnek haline getirmiş durumda. Diğer şehirlerle tren bağlantısı olması Krakov’a ulaşımı kolaylaştırdığı için kentin cazibesini de arttırıyor. Şehirde tarihi mimarilerin günümüze kadar korunarak gelmesi, tarihi kalelerin ve özel yapıların görülmesini sağlıyor.

Krakow’da Ulaşım

Şehir tüm tarihi değerine karşın özel bir planlama ile kurulmuş durumda. Şehir yapısına uygun bir şekilde oluşturulan ulaşım ağı, kişilerin farklı yerlere gitmesini kolaylaştırıyor.  Ayrıca şehir yapısı yürüyerek şehrin gezilmesini de mümkün kılıyor. Bu bakımdan ziyaret edecek kişilerin ek bir ulaşım aracına ihtiyacı olmadan pek çok yeri görmesi de mümkün. Taksi, otobüs, tren, minibüs gibi alternatifler ise ulaşımda tercih edilebilir durumda.

Havalimanı sonrasında kişilerin merkeze ulaşmak için en çok tercih ettiği ulaşım aracı taksi. Yaklaşık 15 dakikalık yolculukla merkeze ulaşmak mümkün. Tren ve otobüs ise ekonomik bir ulaşım tercih etmek isteyenler için ideal durumda.

Uçak Bileti