Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Köln Uçak Bileti
Köln Uçak Bileti
Köln Uçak Bileti

Köln Uçak Bileti

Köln uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Köln uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın en büyük kentlerinden biri olan Köln, 4 milyon 385 bin 082 kişilik bir nüfusa sahip, ülkenin en yaşanılası yerlerindendir. Ren Nehri’nin iki yanına kurulmuş olan Almanya’nın 4. büyük şehri Köln’ün, iki yakası 8 köprü aracılığıyla birbirine bağlanmıştır. Nehir kentin tam ortasından geçer. Kozmopolit bir yapıya sahip olan şehrin İdari Merkezi, Regierungsbezirk Köln olarak gösterilir. Şehrin nüfusunun büyük bir bölümüne yabancı uyruklu kesim de dahil. Ulaşımı oldukça kolay olan şehre hem hava yollarıyla hem de karayollarıyla gidebiliyorsunuz. Aynı zamandan Köln’den diğer kentlere ve dünyanın birçok başka ülkelerindeki şehirlere gidebilmek de mümkün. Genel anlamda her türlü aktiviteyi bulabileceğiniz Köln’de, kültür, bilim, sanat, eğlence alanlarında sürekli etkinliklere rastlanabiliyor ve Köln ticari anlamda da Almanya’nın en iyi kentlerden birisi olarak biliniyor.

Turistik anlamda da ön planda olduğu söylenebilecek olan Köln, Köln Katedrali ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer almayı başarmıştı. Köln Katedrali, Kölner Dom olarak da bilinir. 157 metre yüksekliğindeki katedral, 1248 yılında temelinin atılmasıyla inşa edilmiştir. Bazı sıkıntılar ve aksaklıklar nedeniyle bitim süresi 632 yıl sürmüştür. Dünyanın üçüncü büyük kilisesi unvanına sahiptir. Sanat aşıkları için, şehirde gezmek adına oldukça fazla seçenek bulunmakta. Özellikle Dom’a bağlı sokaklarda sergi alanlarına, müzelere sıklıkla rastlamak mümkün. Köln’de sanat galerileri de, sıkça kurulmakta. Ayrıca Der Keller, Dom ve Scala şehrin en önemli tiyatroları olarak bilinir.

Köln’de İklimsel Koşullar

Köln’ün ortasından geçen Ren Nehri, şehrin iklim koşullarını etkilemektedir. Nehir sebebiyle Köln, diğer Almanya şehirleriyle kıyaslandığında daha ılıman bir iklime sahiptir. Genel olarak Almanya’nın okyanusal iklime sahip olması nedeniyle, ülkenin her şehrinde yağış görülür. Bu durum Köln için de geçerlidir. Fakat sıcak bir havada gitmek istenilirse, seçilmesi gereken aylar Temmuz Ağustos olacaktır. Bu aylarda hava sıcaklığı, şehirde görülen en yüksek derece olan 26 dereceyi bulmaktadır.

Köln’de Havalimanından Merkeze Ulaşım

Köln’de bulunan Cologne Havalimanı, ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Havalimanında hem uluslararası hem de şehirlerarası ulaşım gerçekleşmektedir. Havalimanı, 60 adet havayolu şirketiyle hizmet vermektedir. Havalimanında yolculara hem uçuş öncesinde hem de uçuş sonrasında birçok hizmet sağlanmaktadır ve havalimanının Köln 15 km ve Bonn’a ise ortalama 15 kilometre uzaklıktadır. İstenildiği
takdirde, havaalanında araç kiralama hizmeti de verilmektedir. Araç kiralamak istemeyenler için, genel olarak hem havaalanından Köln ve Bonn şehrine gidebilmek için taksi, otobüs, tren, servis, bisiklet, car – sharing gibi seçenekler sunuluyor.

Taksi kullanmak isteyen yolcular, Terminal 1 ve 2 binalarından taksilere ulaşabiliyorlar. Otobüs kullanmak isteyenler ise S-Bahn ile gidiyor ve otobüslere terminalin otobüs garından ulaşılıyor. Tren, ekonomik olmakla beraber en kolay ulaşım yolu. Trene de otobüs garından ulaşmak mümkün. Ulaşım tercihi servis olduğunda, shuttle hizmetiyle merkeze gidebilmek mümkün. Car sharing’te sizin için özel olarak belirlenen araca gerekli ücreti ödeyerek istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Araç kiralamak için de Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz ve Sixt firmalarından biriyle anlaşarak, kiraladığını araçla şehir merkezine geçebiliyorsunuz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …