Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Kilimanjaro Uçak Bileti
İstanbul Kilimanjaro Uçak Bileti
İstanbul Kilimanjaro Uçak Bileti

İstanbul Kilimanjaro Uçak Bileti

İstanbul Kilimanjaro uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Kilimanjaro uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Afrika’nın orta doğu bölgesinde bulunan Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti, UNESCO’nun koruması altında olan bir ülkedir. Kilimanjaro Tanzanya’nın kuzeydoğusunda bulunan sönmüş bir stratovolkandır. Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro Dağı, UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Doğa Mirası olarak seçilmiştir.

Ülkemizden Tanzanya’ya direk uçuş bulunmaktadır. Tanzanya’nın en büyük bölgesi olan Darüsselam’a giden uçaklar yaklaşık olarak 7 saat 30 dakika sürmektedir.  Bunun dışında Kilimanjaro’ya direk uçuşlar bulunmaktadır. Biletini uygun bir ücrete almak isteyenler aktarmalı uçuşları tercih edebilirler. Çünkü aktarmalı seferler aktarmasız uçuşlara göre daha uygun fiyata gelmektedir. Ülkeye giriş için en az 6 ay geçerliliği olması gereken pasaport istenmektedir.  50 dolar karşılığında ise vize, giriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tanzanya’ya ne zaman gidilir?

Tropik bir iklime sahip olan Tanzanya’da hava koşulları oldukça sıcak ve nemlidir. Yüksek bölgelerinde sıcaklıklar 10-20 derece arasındayken, ülkenin geri kalanında ise nadiren 20 derece altına düşer. Ülkenin en sıcak olduğu aylar Kasım ve Şubat aylarıdır. En soğuk dönemleri ise Mayıs ve Ağustos aylarıdır. Bu dönemde sıcaklar 15-20 derece arası seyir etmektedir. Bunun yanında mart, nisan ve mayıs ayları yağışlı da geçebilmektedir. Haziran ayından ekim ayına kadar ise kurak bir hava seyir eder.

Tanzanya’da ne yenilir, ne içilir?

Mısırın çokça tüketildiği ülkede sabah kahvaltılarında tropik meyveler yenmektedir. Bunun yanı sıra normal kahvaltılıklar, çay, kahve, tost gibi yiyecekler tüketilmektedir. Aynı zamanda Tanzanya mutfağında Arap ve Hint mutfağının esintileri de görülmektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir