Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Bangkok Uçak Bileti
İstanbul Bangkok uçak bileti
İstanbul Bangkok uçak bileti

İstanbul Bangkok Uçak Bileti

İstanbul Bangkok uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Bangkok uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bangkok, Tayland’ın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Sıralı gökdelenler, sıcak ve hareketli gece hayatı denilince akla gelen ilk yerdir Bangkok. Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından en sıcak büyükşehir seçilen Bangkok, sahip olduğu tropik iklim ve gökdelenler nedeniyle aşırı sıcak bir şehirdir. Hareketli gece hayatının yanı sıra şehir nüfusu da oldukça fazladır. Tahminlere göre yaklaşık 11 milyon nüfusa sahip olan Bangkok da yoğun trafik ve yorucu bir yaşam tarzı vardır.

İstanbul Bangkok arası uçuş mesafesi yaklaşık olarak 7.467 kilometredir. İstanbul’dan şehrin uçuş süresi ise yaklaşık 9 saat 20 dakikadır.

Havalimanından Bangkok şehir merkezine ulaşım

Tayland’ın başkenti olan şehir aynı zamanda da Asya kıtasının en önemli turizm noktası konumundadır. Geçen yıl da 25 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan kent, 2 tane uluslararası havalimanına sahiptir. Şehir kalabalık ve büyük olmasına rağmen ulaşım sistemi rahat ve kolaydır. Havalimanından Bangkok şehir merkezine raylı sistem, havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bangkok’a ne zaman gidilir?

Tropikal iklim kuşağında yer alan ülke de mevsimler, sıcak, serin ve yağışlı mevsim olarak üç bölüme ayrılır. Bangkok’a gitmek için en uygun aylar ise kasım ve şubat ayları arasıdır. Bu ay aralıkları serin mevsime girer ve sıcaklıklar 20 ila 25 derece arası seyir eder. Mart ve haziran ayları arası ise sıcak mevsime tekabül etmektedir. Bu dönemde sıcaklıklar ise 35 derece üzeridir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir