Anasayfa / Bulgaristan Uçak Bileti / Sofya Uçak Bileti
Sofya Uçak Bileti
Sofya Uçak Bileti

Sofya Uçak Bileti

Sofya uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Sofya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya, Avrupa bölgesinin en dikkat çeken yerlerinden birisidir. Özellikle Türkiye’den yoğun bir talebin gösterildiği Sofya, yaz aylarının popüler merkezleri arasında bulunmaktadır. Bulgaristan’ın önemli şehri olan Sofya, aynı zamanda ticaretin ve kültürün de ana merkezi olarak kabul edilir. Bu bakımdan şehre gelen ziyaretçilerin büyük bir bölümü Sofya’da zamanını geçirmeyi tercih eder.

Coğrafi olarak farklı bir yapısı bulunan Sofya, dağların arasında kalmış, düşük rakımı ile dağlar tarafından çevrelenmiştir. Bu bakımdan Bulgaristan’dan ziyade kendine has bir iklimi vardır. Tarihi boyunca Roma İmparatorluğu, Osmanlı Devleti himayesinde bulunan kent, tüm bu tarihin izlerini hala taşır. 1878 yılı itibari ile bağımsızlığını ilan eden Bulgaristan, böylece Sofya merkezli olarak günümüz kadar varlığını sürdürmeyi başarmıştır.

Sofya’da İklim

Türkiye ile benzer bir iklime sahip olan Sofya, yaz aylarında yüksek sıcaklıklara kadar çıkmaktadır. Yazın 30 dereceye kadar çıkan sıcaklık, kış aylarında -5’e kadar düşüş göstermektedir. Bu nedenle de Sofya’ya yapılan ziyaretler genelde yaz aylarında tercih edilmektedir.  Şehirde dini yapılar ve Osmanlı döneminden kalma camiler dikkat çekmektedir. Mutfağıyla da özel bir ilgi gören Sofya, turistler için aynı zamanda ekonomik bir seçenek yaratmaktadır.

Sofya’da Ulaşım

Kente ulaşım oldukça kolaydır. Türkiye’den Sofya’ya gitmek isteyenler için karayolu ve havayolu tercih edilebilir. Dünyanın diğer noktalarından daha çok havayolu ulaşımı tercih edilir. Bu bakımdan havayolu imkanları da Sofya’da son derece gelişmiştir. Bulgaristan’ın en büyük havalimanının Sofya’ya yapılmış olması da bu duruma verilen önemin en önemli göstergesidir. Havalimanı sonrasında şehir merkezine gitmek isteyenler için ise taksi, otobüs, metro, bisiklet ve araç kiralama gibi alternatifler mevcut. Diğer şehirlere nazaran özellikle bisiklet kiralama imkanının olması hem ekonomik hem de sportif bir seçeneğin Sofya’da yer almasını sağlamaktadır.