Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / Riga Uçak Bileti
Riga Uçak Bileti
Riga Uçak Bileti

Riga Uçak Bileti

Riga uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Riga uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzeyin Paris’i olarak adlandırılan Riga Letonya’nın başkentidir. Başkent, turistik yerleri ve ticari merkez niteliği ile ilgi gören bölgelerdendir.

Riga körfezinin kıyı kesiminde bulunan şehir, Letonya’nın en büyük şehridir. Turistlerin Letonya’ya geldiklerinde ilgilerini çeken Rönesans binaları ve ortaçağ ambarları şehre değişik bir hava katmaktadır. Büyüleyici Art Nouveau binaları ise UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerini alıyor. Şehrin ” Old Town” olarak bilinen yeri, bölgenin ilk yerleşim alanı olmaktadır. İlk yerleşim yerinin yanı sıra taş köprüler, özgürlük anıtları rağbet gören diğer yerler arasında boy gösteriyor. 19. ve 20. yüzyıl başlarına kadar şehrin kuzeyi başkent olarak görülmüştür.

Bölgenin ekonomik gelir kaynaklarında ilk sırada turizm bulunuyor. Bir diğer ekonomik gelir sağlayan durum, Riga’nın Baltık Devletleri’nin ekonomik olarak merkezi konumda olmasıdır. Bunun dışında gıda, lojistik, ahşap ürünler ve teknoloji gelişim göstermiştir. Soğuk iklim kuşağına dahil olan Riga’da karasal iklim hakimdir. Ziyaret gerçekleştireceğiniz bu şehre gitmek için, yaz aylarını tercih etmeniniz öneririz. Yaz aylarında serin esen bir rüzgar eşliğinde Riga sokaklarında festivallere eşlik edebilirsiniz. Eğlenceli festivaller hemen hemen yılın her dönemlerinde gerçekleştiriliyor olsa da genellikle yaz aylarında düzenleniyor. Yaz aylarında katıldığınız festivaller tahmin edersiniz ki daha eğlenceli bir hal alıyor.

Riga’ya Ulaşım

Riga’ya İstanbul ve Antalya şehirlerinden direk uçuş gerçekleştirilmektedir. 3 saat süren yolculuğun ardından Riga’ya ayak basıyorsunuz. Riga Uluslararası Havalimanından şehir merkezine 30 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşım sağlamaktasınız.

Riga Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Riga içerisinde tramvay, otobüs, tren ve taksi ile ulaşım sağlayabilirisiniz. Şehirde 9 tramvay, 53 otobüs ve 19 troleybüs rotası mevcuttur. 5- 10 defa kullanımlık şehir kartları alarak günlük gezi kolaylığınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bisiklet kiralayarak şehri gezmenizde mümkün.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir. Dublin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir