Anasayfa / Nepal Uçak Bileti / Pokhara Uçak Bileti
Pokhara uçak bileti
Pokhara uçak bileti

Pokhara Uçak Bileti

Pokhara uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Pokhara uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Nepal’de bulunan Pokhara, ülkenin önemli şehirleri arasında bulunuyor. Yüksek zirvelerin bulunduğu Pokhara için en büyük şans coğrafi konum. Öyle ki Himalaya yolunda bulunan kent aynı zamanda tarihi dönemlerde önemli merkezlerden birisi olması sebebiyle de günümüze kadar önemsenmiş durumda.

Yüksek tepelerin olması, farklı sporların gelişmesini sağladığı gibi doğasever kişilerin vazgeçemediği yerlerden birisi olan Pokhara, bu konuda oldukça caziptir. Ticari alanda Nepal’in önemli bir merkezi olan Pokhara, ulaşımda da geniş bir ağa sahiptir.

Pokhara’da Ulaşım

Pokhara’ya ulaşım sağlamak isteyenler için tek merkez Katmandu’dur. Buraya ulaşım sağlandıktan sonra Pokhara’ya geçilebilir. Bu nedenle kişilerin öncelikli olarak havayolu ya da karayolu ile Katmandu’ya ulaşması gerekir. Bölgede yer alan Katmandu Tribhuvan Havalimanı üzerinden kişiler kolayca Pokhara’ya geçiş yapılabilir. Katmandu Pokhara arasındaki mesafenin 6-7 saatlik bir seyahat gerektirmesi ise Pokhara seyahatleri için en büyük dezavantajlardan birisidir. Bu süreyi havayolu ile 40 dakikaya kadar düşürmek mümkündür. Pokhara’da hizmet veren yerel bir havalimanına iki şehir arasında düzenlenen seferlerle ulaşılabilir. Kent içindeki ulaşım için ise ihtiyaç duyulacak bir araç bulunmaz. Havalimanı ile oteller arasındaki mesafe yürüyerek 10 dakika kadardır ve kent içinde istenilen yere yürüyerek gidilebilir. Çok istenildiği takdirde taksiyle dahi çok uygun bir şekilde erişim sağlanabilir. Ziyaretçiler bu özellikleri sayesinde Pokhara ziyaretlerini çok kolay bir şekilde yapılabilir.

Uçak Bileti