Anasayfa / Hollanda Uçak Bileti / Rotterdam Uçak Bileti
Rotterdam uçak bileti
Rotterdam uçak bileti

Rotterdam Uçak Bileti

Rotterdam uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rotterdam uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Şimdilerde önemli bir ticaret merkezi konumunda olan Rotterdam, 1270 yılında Rotte Nehri üzerine kuruldu. Hollanda’nın en çok turist çeken şehirlerinden birisi olan Rotterdam, Erasmus Üniversitesi ve Avrupa’nın en büyük limana sahip olmasıyla meşhurdur. Yaz mevsiminde sıcaklıklar 20 derece civarında olan ılıman okyanus iklimine sahip şehirde, kışın sıcaklık 0 dereceye kadar düşebiliyor.

Rotterdam’da Ulaşım

İstanbul’dan Rotterdam’a 3,5 saat civarında uçuşla gitme şansınızın yanı sıra Amsterdam’dan tren ile de gidebilirsiniz. Mimarisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Rotterdam Merkez Tren İstasyonu, Nieuwe Maas Nehri’nde bulunan Erasmus Köprüsü ve Museum Park içersin de yer alan Boijmans, Van Beuningen Müzesi buraya gidenlerin mutlaka gezip görmesi gereken yerler. Ayrıca Maritime Museum isimli deniz müzesi ve Diegaarde Blijdorp Hayvanat Bahçesi görmeniz gereken eşsiz yerlerden bir tanesi. Buralara ulaşım çok kolay. Tren, otobüs ve taksi gibi taşıtların olmasına rağmen bu şehirde en çok kullanılan taşıt bisiklet.

Rotterdam The Hague Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için hem imkan çok hem de kolay. Uçaktan indikten sonra, çıkış tarafında bulunan servis, otobüs, taksi durakları ulaşımı oldukça kolay hale getiriyor. Ayrıca havalimanın içerisinde kolay bir şekilde erişebileceğiniz Rent A Car firmaları da var. Toplu taşıma araçlarında Hollanda halkı için özel kullanılan toplu taşıma kartları turistler için geçerli değil. Şayet toplu taşıma kartlarını kullanmak istiyorsanız standart tek seferlik bilet alabileceğiniz gibi 4 ile 5 yıl geçerli olan ziyaretçi toplu taşıma kartı alabilirsiniz. Bu kartların teminini ise havalimanında bulunan gazete bayilerinden almanız mümkün. Alacağınız bu kartı tren yolculuklarında kullanabileceğiniz gibi ayrıca 0 ile 3 yaş arası çocuklar için ulaşım ücretsiz.

Şehirde 3 farklı firma mevcut ve bunlar otobüs sağlıyor. RET, ARRIVA ve Conexxion firmaları içerisinde ne yaygın kullanılanı RET oluyor. Ortak durakları kullanan bu üç firma arasında aktarma yapmak mümkün değil. Havalimanının çıkış tarafında bulunan bu duraklar biraz yürükten hemen sonra başlıyor. Burada kalkan 33 numaralı otobüs, yaklaşık 25 dakika içerisinde sizi Rotterdam şehir merkezine götürüyor. Gün içerisinde 10 dakikada bir hareket eden otobüsler akşam saatlerinde ise yarım saatte bir hareket ediyor. Tek seferlik bilet kullanmak istiyorsanız otobüs şoföründen temin etmeniz mümkün. Ayrıca şehirde metro, tramvay, su taşıtları ve taksi ile de ulaşım yapmanız mümkün.

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Amsterdam uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …