Anasayfa / Gürcistan Uçak Bileti / Tiflis Uçak Bileti
Tiflis Uçak Bileti
Tiflis Uçak Bileti

Tiflis Uçak Bileti

Tiflis uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Tiflis uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis, ülkenin kültür, sanat, endüstri ve sosyal merkezi konumundadır.

Tiflis kenti, Kura ırmağının iki kıyısında kurulmuştur. Görkemli tarihi eserleri ve şirin sokakları ile merak uyandıran bir yerdir. Eski dönemlerde İpek yolu üzerinde bulunan Tiflis, ticarette gelişen bir şehir olmuştur. Nüfusu ise 1.350.000’dur. Gürcistan’ın geneline göre daha ılıman bir iklime sahiptir. Tropik iklim etkilidir. Kente gerçekleştireceğiniz gezi ziyaretleriniz için en uygun mevsimler ilkbahar ve yaz aylarıdır. Kente gelip gezdikten sonra arkadaşlarınıza hediye almak isterseniz sizlere alabileceğiniz hediye alternatifleri sunalım.  Seramik süs eşyaları, ahşap oyma eşyalar, halı, el yapımı ürünler ve şarap Gürcistan’da almanız gereken güzel hediyeliklerdir. Şehir merkezine 14 km mesafede olan Lilo pazarı hem gezilmesi gereken bir yer hem de hediyelik eşya almak istediğinizde seçeneklerin artacağı bir yer olmaktadır.

Kentin hareketli dönemlerinde bir gezi gerçekleştirecek olursanız bunu mutlaka festival zamanına getirin. Çünkü kent rengarenk, eğlenceli insanlarla dolup taşar. Her yıl ekim ayında film festivalleri ve Uluslararası Tiyatro Festivalleri düzenlenir.

Tiflis’e Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Türkiye’den Tiflis’ e direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Gidiş ve dönüş uçuş saatleri 2 saat 30 dakika kadar sürmektedir.

Tiflis’te Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Tiflis’te iç ve dış ulaşım ağını sağlayan marshrutka adında otobüsler bulunmaktadır. Otobüsler ucuz ve en çok kullanılan ulaşım araçlarıdır. Otobüs duraklarında yer alan ekranlardan otobüslerin ne zaman geleceğini görebildiğiniz bir kolaylık vardır. Metro, otobüs ve taksi şehir içi ulaşım ağını sağlarlar. Metrolar sabah 06.00’da hizmet vermeye başlarlar. Bu hizmet gece 23.00’de son bulur. Metroların içerisinde yer alan yazı ve işaretlerin çoğu Gürcüce ve İngilizcedir. Şehirde kullanılan taksiler ise şahıslara ait olduğu içi taksimetre kullanılmamaktadır.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir