Anasayfa / Azerbaycan Uçak Bileti / Gence Uçak Bileti
Gence Uçak Bileti
Gence Uçak Bileti

Gence Uçak Bileti

Azerbaycan gezinizde gitmeniz gereken en önemli şehirlerden biri olan Gence uçak bileti, turistik bölgelerdendir.

Gence Azerbaycan’ın Bakü’den sonra gelen ikinci büyük şehridir. Büyük yerleşim alanı ile gün geçtikçe gelişen kent, önemli turizm potansiyeline hakimdir. Şehir 5. yüzyılda kurulmuştur. Yıllar boyunca Gence şehrinin ismi birçok kez değişmiştir. Şimdiki ismini 1986 yılında almıştır. 1991 yılında Azerbaycan’ın bağımsızlığını kazanmasının ardından Gence’de şimdiki konumuna kavuşmuştur.

Kente en uygun ziyaret gerçekleştirme zamanı nisan ve ekim aylarıdır. Yılın en sıcak zamanını temmuz ve ağustos aylarında geçirir. Nisan ve mayıs ayları ise yağmurun en çok yağdığı zamanlardır. Ocak ve Mart ayı ise oldukça soğuk geçmektedir. Ancak kışı  ve yağmuru sevenlerdenseniz yılın her ayı gidebilirsiniz.

Gence’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Gence’ye direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Ankara ve İstanbul’dan uçuş seferleri düzenlense de yaz aylarında Bodrum üzerinden de seferler düzenleniyor. Azerbaycan’a Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na uçuşlar gerçekleştiriliyor. Bakü ile Nahçivan’dan her pazartesi, çarşamba ve cuma Gence’de bulunan havaalanına uçuşlar düzenleniyor. Bakü’den Gence tren yolu ile de gidebiliyorsunuz.

Gence Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Şehirde taksi, otobüs ve minibüslerle ulaşım ağı sağlanıyor. Şehirde maalesef metro ve tramvay hizmeti bulunmuyor. Ancak dönem dönem çok kalabalık olduğu zamanlarda troleybüslerin hizmete açıldığı görülüyor. Otobüsler belli bir noktadan hareket edip her yarım saate bir duraklara gelmektedirler. Şehrin hemen hemen her bölgesine seferler düzenleniyor. Bir diğer ulaşım aracı araç kiralama seçeneği oluyor. Şehir içinde tren ulaşımı sağlanmıyor. Ancak Bakü’den Gence’ye tren ile ulaşıyorsunuz. Taksiyi tercih ederseniz ilk olarak şoför ile taksi ücretini konuşmanız tavsiye ediliyor. Bazı taksicilerin olduğundan fazla fiyat istedikleri söyleniyor. En son ki seçenek ise belli başla yerlere yürümeyi seviyorsanız yürüyerek gitmek oluyor.

 

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir