Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Floransa Uçak Bileti
Floransa Uçak Bileti
Floransa Uçak Bileti

Floransa Uçak Bileti

Floransa uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Floransa uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Floransa, Toskana bölgesinde yer alan, 241 km’lik uzunluğuyla, bölgenin en uzun nehri olan Arno Nehri’nin yakınında kurulmuştur. İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden olan Floransa, Toskana bölgesine başkentlik yapmaktadır. Aynı zamanda öncesinde Avrupa’nın kültür başkentlerinden birisiydi. Bir dönem İtalya Krallığı’na da başkentlik yapan kent, Antik Çağ ve Orta Çağ dönemlerinden kalma pek çok tarihi eseri ve yapıyı içerisinde barındırır. Tarihi eserin yanı sıra, sanat alanında da oldukça önemli bir yere sahip olan Floransa, İtalya’da başlayan Rönesans hareketlerinin ilk adresi olarak gösterilir. Rönesans’ın önemli isimleri Leonardo da Vinci ve Michelangelo bu şehirde yetişmiş ve eserler vermiştir. Kent, birçok sanat merkezi ve müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, İtalya ve Avrupa için de en önemli ticaret merkezidir.

Santa Maria del Fiore Katedrali, Çan Kulesi, San Marco Manastırı, Giotti Kulesi, Duomo Katedrali, Vecchio Köprüsü, Neptün Çeşmesi ve Michelangelo Meydanı şehrin görülmeye ve gezmeye değer yerlerinden sadece bazılarıdır. Bu şehirde yetişmiş olan Leonardo da Vinci ve Michelangelo’nun eserlerine de, gezdiğiniz esnada sıklıkla rastlarsınız. Önemli eserlerin ve sanatın en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilebilecek olan Floransa, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Floransa tarihi ilk kez 1520’li yıllarda Nicollo Machiavelli tarafından “Istorie fiorentine” kitabında kaleme alınmıştır. Bu kitabın hala ayakta kalmış olması da, Floransa tarihinin günümüzde de oldukça iyi bilinmesinde aktif rol oynamıştır.

Floransa’da gezintiye çıktığınızda tarihi eserlerinin yanı sıra, eğlenebileceğiniz başka aktiviteler de bulabilirsiniz. Şehir, yaz aylarında oldukça hareketli bir günü size sunabilir.  Sanat eserleriyle oldukça zengin bir şehir olan Floransa, keyifli bir alışveriş için de birçok ünlü İtalyan markasını içerisinde barındırıyor. Yüzölçümünün küçük olması, şehir içerisindeki ulaşımın daha kolay sağlanmasına olanak tanıyor.

Floransa’da İklimsel Koşullar

Sıcak ve ılıman iklimin hakim olduğu Floransa’da, gezmek için en uygun aylar yaz aylarıdır. Bolca yağış alan şehrin en kurak geçen ayı, Ekim ayıdır. Yılda ortalama bin 382 mm yağış almaktadır. Şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 15.6 derecedir. En fazla yağışın görüldüğü ay 159 mm yağışla Mart ayıdır. Temmuz yılın en sıcak ayıdır ve bu nedenle şehri gezmek için de en uygun ay olarak gösterilebilir.

Floransa’da Havalimanından Merkeze Ulaşım

Floransa’da bulunan Peretola isimli havalimanı, merkeze oldukça yakın ve bu da ulaşımın kolay olmasını sağlıyor. Havalimanından merkeze geçmek için, taksi, otobüs, araç ya da limuzin kiralama seçeneklerinden birini tercih edebiliyorsunuz. Kararınız araç kiralama yönünde olduğu takdirde, Sicly by Car, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Maggiore, Sixt ve daha birçok şirket size bu konuda hizmet vermek için havalimanında bulunuyor. Limuzin kiralamak isterseniz, 08:00 ile 20:00 saatleri arasında havalimanında bulunan iki firmada bu konu için hizmet veriyor. Ulaşımınızı otobüsle sağlayacaksanız, 5.30 ile 20.30 saatleri arasında her 30 dakikada bir kalkan otobüslere binmeniz gerekecek. 20.30’dan sonra saat 22.00’ye kadar saat başı otobüs gelmeye devam eder. Son tercih olan taksiyle geçmek isterseniz, Radiotaxi adlı taksilerle şehir merkezine geçmeniz mümkün. Bu taksilerle şehir merkezine geçme süreniz ortalama 15 dakika sürer.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Ravello uçak bileti

Ravello Uçak Bileti

Ravello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ravello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …