Anasayfa / Kazakistan Uçak Bileti / Almatı Uçak Bileti
Almatı Uçak Bileti
Almatı Uçak Bileti

Almatı Uçak Bileti

Almatı uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Almatı uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Orta Asya turunu çıkıp da etrafı dağlar ile çevrilmiş olan ve yemyeşil bir doğaya sahip olan, Orta Asya’nın kalbi Almatı’ya uğramamak olmaz elbette. Peki, bu yeşil kente Türkiye’den nasıl gidilir?

Kazakistan’a Türkiye’den uçak yolculuğu ile seyahat edebilirsiniz. Ankara ve İstanbul hava limanlarından Kazakistan’a haftanın hemen her günü direkt uçuşlar bulunmakta. Bu uçuş seferleri Kazakistan’ın başkenti Astana ve Almatı’ya yapılmakta.

Havaalanından Kente Ulaşım

Havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için iki seçeneğiniz bulunmakta;

Otobüs

Havaalanından şehir merkezine gidebilmek için 79, 86, 92 ve 106 numaralı hat otobüslerini kullanabilirsiniz. Otobüsler sabah saat 07.00’dan itibaren seferlerine başlamakta. Bilet ücreti 80 tengedir.

Taksi

Eğer şehir merkezine otobüs ile gitmeyi tercih etmek istemiyor iseniz terminal dışında bekleyen taksiler ile de havaalanından şehir merkezine gitmeniz mümkün. Ortalama 2000 – 3500 tenge ücreti vardır. Eğer dilerseniz havaalanı dışında bekleyen taksiler ile de şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Alan dışında bekleyen taksilerin ücreti ise 1200 tenge tutmaktadır.

Almatı Şehir İçi Ulaşım

Metro Hattı

Kapsamlı bir mimariye sahip olan metro hatları ile Almatı şehir merkezi ve çevresine ulaşım sağlamanız mümkün. Hat 1,; Alatau, Auezov Drama Theatre, Baikonur, Abay, Almaly, Zhibek Zholy ve Raiymbek Batyr olmak üzere toplam 8 istasyondan oluşmakta. Şehrin daha uzak yerlerine yönelik metro hattı ise şuan yapım aşamasındadır. Metro hattını kullanmak için istasyon girişlerinde konumlandırılan oıtomatlardan jeton alarak istasyonlara giriş yapabilirsiniz. Tek kullanımlık jetonun ücreti 80 tengedir. Metro hattı 06.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Otobüs

Son derece geniş bir otobüs hattına sahip olan Almatı’da otobüs ile şehrin hemen hemen her bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüslerde de metro hattında olduğu gibi jeton sistemi ile hizmet verilmekte. Jeton ücreti sabit olup 80 tengedir.

Tramvay

Şehirde 4 ve 6 numaralı iki tramvay hattı mevcut. Bu iki hat metro ve otobüs hatları ile bağlantılıdır. 4 numaralı hat Zhetysuykaya – Abay arasında, 6 numaralı hat ise Zhetysuykaya – Orbita arası seferler ile hizmet vermektedir.

Taksi

Alamtı’da lisanslı taksilerin yanı sıra şehirde birçok araba da taksi gibi çalışmaktadır. Yolda durup elinizi kaldırdığınız takdirde birçok arabanın duracağını göreceksiniz. Arabaya binmeden önce gideceğiniz yeri söylemeli ve ücreti konuşmalısınız. Gideceğiniz mesafeye bağlı olarak 200 – 1000 tenge arası bir ücret ile gideceğiniz yere ulaşım sağlayabilmeniz mümkün.

Uçak Bileti