Anasayfa / Rusya Uçak Bileti / Moskova Uçak Bileti
Moskova Uçak Bileti
Moskova Uçak Bileti

Moskova Uçak Bileti

Moskova uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Moskova uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Rusya’nın başkenti olan Moskova, kuzeyin en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Dünyaca ünlü Moskova’da tarihi güzelliklerin yanı sıra farklı bir coğrafya ve kültür ziyaretçileri karşılamaktadır. Çok gelişmiş bir ulaşım ağının bulunduğu Rusya, aynı zamanda Moskova’yı ziyaret eden kişilere de sorunsuz bir şekilde kent ziyareti sağlamaktadır. Trafik yoğun olsa dahi kişiler metroyu tercih ederek şehrin pek çok farklı merkezine erişim sağlayabilmektedir. 10 milyonu aşan nüfusuyla yoğun kentlerden birisi olan Moskova, gelişmiş alt yapısı ve ulaşım ağı sayesinde bu yoğunluğu rahatlıkla kaldırılabilmektedir.

Şehirde tercih edilebilecek farklı havalimanları bulunmaktadır ve böylece kişiler ulaşımda herhangi bir sorun yaşamadan uygun olan havalimanından şehre giriş yapabilir. Giriş sonrasında ise istenilen bölgeye gidebilmesi adına çok farklı seçenekler değerlendirilmelidir. Öyle ki havaalanında yolcular için sunulan özel servislerin yanı sıra taksiler, toplu taşıma araçları, trenler, metrolar, hoteller tarafından sunulan servisler, araç kiralama hizmetleri, helikopter turları ve minibüsler Moskova’da merkeze ve şehrin diğer noktalarına erişim sağlanması adına tercih edilebilir.

Moskova’da Ulaşım

Şehrin 28 kilometre uzağında bulunan Vnukovo Intl Havalimanı için taksi gibi alternatifler biraz pahalı olmaktadır. Bu bakımdan bu havalimanına gelen turistlerin büyük bir bölümü tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarını tercih etmektedir. Aynı zamanda minibüsler de yine toplu taşıma aracı olarak yoğun bir ilgi görmektedir.

Sheremetyevo Intl Havalimanı, Rusya’nın özellikle en işlek havalimanlarından bir tanesidir ve geniş bir ulaşım seçeneğine sahiptir. Taksi, 29 kilometre uzaklık olması nedeniyle biraz pahalı olsa da bu havalimanında taksiler yoğundur. Taksilerin yanı sıra otobüsler ve trenler merkeze ulaşmak adına tercih edilebilir. Lüks bir ulaşım aracı olarak helikopter de yine Sheremetyevo Intl Havalimanı’na gelenler için alternatifler arasındadır.

Şehre 22 kilometre uzaklıkta bulunan Domodedovo Havalimanı, ulaşımda biraz işleri zorlaştırmaktadır. Öyle ki otobüslerle şehir merkezine ulaşmak isteyen kişilerin yolculuk süresi üç buçuk saate kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle kişilerin yolculuk için tercihlerinde dikkatli olması ve bu ulaşım sürelerini mutlaka göz önünde bulundurması gerekmektedir. Havalimanı servisleri, özellikle turistler tarafından en çok tercih edilen seçenektir.

Şehrin en yoğun havalimanlarından olan Bykovo Havalimanı, 35 kilometre uzaklıktadır ve bu nedenle havalimanından şehir merkezine ulaşmak diğer havalimanlarına göre biraz daha zordur. Ulaşım seçeneklerini bulunması turistler için alternatif yaratsa da taksi gibi seçenekler oldukça yüksek ücretler ödenmesine neden olur. Burada daha çok otel servisleri ya da shuttlelar tercih edilir.

Uçak Bileti