Anasayfa / İsrail Uçak Bileti / Tel Aviv Uçak Bileti
Tel Aviv Uçak Bileti
Tel Aviv Uçak Bileti

Tel Aviv Uçak Bileti

Akdeniz’in yükselen tatil mekanlarının yıldızı Tel Aviv uçak bileti, keyifli tatil geçireceğiniz muazzam bir şehirdir.

Tel Aviv, 100 yılı aşkın tarihi geçmişe sahiptir. Binlerce yıllık geçmişi olmasa da adından bahsettirmeyi başarmıştır. Tatil imkanları, mimarisi, pazarları, müzeleri ile 3 gününüzü ayırabileceğiniz bir bölge. Birçok kültürün iç içe geçmesi ile harmanlanmış, farklı yaşayış biçimlerine sahiptir. İsrail’in ikinci en büyük şehridir. Liman kentlerinden biri olan Yafa ile birlikte kurulmuş, daha sonra Yafa’dan ayrılmıştır. Kentte insanların çoğunluğu plajlarda vakit geçiriyor. İş ve okul çıkışı plajlarda toplanan insanlar deniz ve kumun tadını çıkarıyor. Herkes sahil boyunca yürüyüş, bisiklet turları, voleybol yarışı ve şezlongda dinlenmeyi tercih ediyorlar. Şehir açık görüşlü yapısı ile de insanların beğenisini kazanıyor. Yaz aylarında yerli insanların çoğunluğu yurt dışına çıksa da geri Tel Aviv’e dönüp hayat görüşlerini ve şehrin dinamik kalmasına sebebiyet veriyorlar. Tel Aviv’de hayattan zevk almaya odaklanmış insan sayısı fazladır. Yolda yürüyen insanların giyinişleri, görüş farklılığı gözetmeksizin sıcak kanlı oluşları olumlu davranışlarla karşılanıyor.

Tel Aviv’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Tel Aviv’e direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Yaklaşık olarak 2 saatlik süren yolculuğun ardından Tel Aviv’e gidebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra kara ve deniz yolu ile de Tel Aviv’e gitmek mümkündür. Rotalar Ölüdeniz ve Ürdün üzerinden yapılmaktadır. Kara ve deniz yolu ulaşımında yolculuk süresi yaklaşık olarak 1,5 gün sürmektedir.

Tel Aviv Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Tel Aviv’de en çok tercih edilen ulaşım aracı taksi ve otobüslerdir. Bir otobüs bileti Türk Lirasında 4- 5 TL’ye denk geliyor. Rav- Kav adı verilen otobüs kartı da kullanabiliyorsunuz. Bu kart sadece otobüs ve trenlerde kullanılıyor. Kent çok büyük bir şehir olmadığı için turistler genellikle yürüyerek Tel Aviv’i dolaşıyorlar.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir